Na ndiqni ne

Fit & Sexy

Si ta kuptoni një mashkull që është “kafshë” në shtrat, thjesht nga duart

loading...

Si t’a kuptoni nëse një njeri është i mirë në shtrat – thjesht duke i tundur dorën

Të jesh mirë në shtrat është shumë më e thjeshtë se sa mendoni dhe nuk ka të bëjë fare me madhësinë e penisit.

Sipas një studimi të ri nga Chonnam National University në Korenë e Jugut, kur vjen puna te shtrëngimi i duarve mund të kuptosh edhe performancën në shtrat. Nëse ai është tundues dhe i fortë, keni përball një mashkull që është i duhuri për në krevat me ju.

Kjo është për shkak se studiuesit zbuluan se çdo rritje prej 5 kg në forcën e kapjes së dorës do të lidhet me një rënie prej 18% në gjasat e disfunksionit erektil (ED).

Një arsye tjetër ishte për shkak të testosteronit në rënie, i cili ndikon në të dy forcën dhe performancën tuaj.

Autorët e studimit thanë: “Parimi i studimit të tanishëm ishte se meshkujt me forcë të ulët të kapjes së dorës kishin një rrezik më të lartë të mosfunksionimit të moderuar ose të ashpër të ereksionit.

“Gjithashtu studimi ynë tregoi se mosfunksionimi erektil ishte i lidhur dukshëm me moshën, hemoglobinën, shëndetin e vetëdijshëm dhe aktivitetin fizik në plakjen e burrave”, tregoi njëri prej ekspertëve.

Hulumtimi tregoi 1.771 burra mbi moshën 50 vjeçare dhe vlerësoi fuqinë e kapjes së tyre.

Shtrëngimet e duarve u analizuan duke përdorur një dinamometër mekanik, i cili mat se sa dikush në masë mund të shtrydhet gradualisht me 5 kg.

Meshkujt priren të dobësohen teksa plaken, gjë që shkakton një numër problemesh shëndetësore, duke përfshirë ED.

Hulumtimi – i cili u botua në revistën shkencore “The Aging Male”, zbuloi: “Forca e Handgrip të matur në një pozicion të ulur përfaqëson forcën e muskujve të parakrahut dhe gjymtyrëve të sipërme dhe të matur në një pozicion të qëndrueshëm mund të përfshijë ekstremitetet e ulëta dhe forcën bazë të muskujve”.

Tani mund ta zbuloni si është një mashkull në shtrat thjesht nëpërmjet një shtërngimi duarsh!

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara13 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë15 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET