Na ndiqni ne

Lart e Poshtë

Nëse njerëzit të pyesin: “Akoma s’ke gjetur burrë?!”, jepu të lexojnë këtë!

loading...

Qëndro më mirë single, derisa të gjesh një person që të të ndihmojë të kalosh çdo vështirësi që has. Qëndro më mirë vetëm, nëse nuk gjen dikë që të të falë sigurinë, se do të qëndrojë pranë teje në çdo moment.

Qëndro single, derisa të gjesh dikë që të të kapë prej dore dhe të të puthë në publik; dikë që do të të prezantojë sa më parë me familjen e tij. Qëndro vetëm, derisa të gjesh mashkullin që do të jetë aty për ty, sa herë të kesh nevojë për të.

Ti ke nevojë për një mashkull që të të shkruajë vazhdimisht “Bëj kujdes. Më shkruaj kur të mbërrish aty”, në momentin që ti je duke shkuar për diku.

Ti ke nevojë për dikë që të mban pranë vetes, që të puth në ballë, për dikë që të të dojë fort dhe të të respektojë. Ke nevojë për një mashkull që di të kërkojë falje, atëherë kur gabon. Ke nevojë për një mashkull që i mban premtimet e tij.

Ke nevojë për një mashkull që të dërgon lule, vetëm që të të shohë të buzëqeshur. Nëse nuk e gjen një person të tillë, më mirë rri beqare.

Qëndro më mirë vetëm, nëse nuk gjen personin që të shton dëshirën për t’u përmirësuar, që beson tek ty dhe nuk t’i shton pasiguritë, dhe që të thotë “Të dua” vetëm që ti ta dish me siguri këtë gjë.

Qëndro vetëm, nëse nuk gjen personin që kurrë nuk do të rreshtë së të dashuri, që do të të bëjë të ndihesh e bukur sa herë i qëndron pranë, që të bën të ndjesh flutura në stomak sa herë hyn në dhomë.

Qëndro vetëm, nëse nuk gjen dot dikë, pa të cilin nuk mundesh dot të jetosh.
Deri në momentin që gjen dikë të tillë, më mirë mos u lidh me asnjë. Në fund të fundit, ke për t’u zhgënjyer prej tij, nëse sheh se nuk i ka cilësitë e mësipërme.

Më beso që ato janë thjesht gjërat bazë dhe ti nuk po kërkon perfeksionin tek një mashkull. Po kërkon cilësitë e duhura që ata duhet t’i kenë për ta bërë një femër të lumtur. Përderisa ti e meriton lumturinë, pse të mos i kërkosh këto cilësi…?

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Lart e Poshtë2 mins ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë3 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara3 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara4 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë6 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri6 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri7 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm12 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Në Botë15 hours ago

Nëna vret burrin, dy fëmijët dhe veten, zbulohet lidhja me “Dëshmitarët e Jehovait” (Foto)

loading... Një ngjarje e rëndë ka tronditur Michiganin. Një nënë ka vrarë ​​bashkëshortin e saj, dy fëmijët e rritur dhe...

Të Famshëm15 hours ago

Xhensila dhe Besi japin të shtunën lajmin e madh?!

loading... E shtuna që lamë pas riktheu Arbana Osmanin në ekran me sezonin e dytë të ‘Dua të të bëj...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET