Na ndiqni ne

Fit & Sexy

Këto veprimi mos i bëni kur putheni

loading...

Ja cilat janë gjerat qe nuk duhet te bëni ndërsa putheni.
Nëse është e vërtet se spontaniteti është një përbërës qe nuk mund te mungoje është gjithashtu e vërtet disa rregulla janë te detyrueshme.

Ja cilat janë gjerat qe nuk duhet te bëni ndërsa putheni.

1. Te mendoni shume
Rregulli i pare është te mos mendoni shume shijoni momentin dhe lërini mendimet jashtë trurit tuaj cilado qofshin ato.

2. Ta teproni me gjuhen
Sipas studiuesve puthja franceze është me sensuale por gjuha nuk është e gjitha sepse edhe buzët kane ndjesitë e tyre.

3. Ti mbani sytë hapur
Nuk është aspak e sjellshme ti mbani sytë hapur ndërsa putheni tek e fundit është një moment magjik.

4. Te kafshoni
Nuk është një gjest i gabuar por është e rëndësishme te mos e teproni. Jo te gjithëve i pëlqen një ndjesi e tille kështu qe me mire nëse tregoheni te kujdesshëm.

5. Te mos i kushtoni vëmendje dëshirave te partnerit/es
Puthja duhet te ndahet kështu qe duhet te mendoni edhe për atë qe keni përball. Për te kuptuar se çfarë dëshiron partneri/ja mjafton ti kushtoni vëmendje mënyrës se si puth.

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara14 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET