Na ndiqni ne

Të Famshëm

Këmbëzbathur, me lot në sy dhe me kaq përulje Elvana Gjata i kërkon falje… (Video)

loading...

Një nga materialet më të ndjera të albumit akustik ‘3, Live Sessions’ të Elvana Gjatës, siç ka treguar dhe këngëtarja ka qenë kënga ‘Më fal’, e shkruar nga vetë ajo dhe bashkëkompozuar me Pirro Çakon.
Këngëtarja ka hequr takat para 100 të ftuarve dhe shumë thjesht e njerëzisht ka thënë më fal.

“Unë shquhem si një njeri me shumë këmbë në tokë, dhe si e tillë dua t‘i heq pak këto takat… të paktën te kjo këngë, nuk jam për taka. Nuk i hoqa kot… mendoj se të gjithë ne kemi bërë në jetë të paktën një herë një gabim dhe e kuptoj shumë mirë sa e vështirë është të thuash më fal, por sa e bukur është kur dëgjon dikë të të thotë më fal. Unë jam këmbëzbathur dhe dua të këndoj ‘më fal’.”

“Sot dua të të them më fal

asgjë më shumë njeri unë jam

mos gjyko ti zemra ime, se kush e di

ndoshta dhe më keq do bëje ti…”

E pesta në radhë në koncertin akustik, kënga ‘Më fal’ mori dhe duartrokitjet më të mëdha nga publiku, pasuar nga një këngë shumë më ritmike.

‘Xhelozia’ mbylli mbrëmjen, një këngë me nota jazz, para së cilës Elvana tha ‘Mos u bëj xheloz, se vetëm ty të du’.

 

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech9 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara9 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë10 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara14 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET