Na ndiqni ne

Historia Ime

E lë burri pas 30 vitesh martesë, 65-vjeçarja: ‘Unë shkoja mblidhja ullinj, tjetra vinte tek dera’

loading...

Divorci është bërë një fenomen gjithnjë e më i shpeshtë në shoqërinë shqiptare dhe sipas statistikave, mosha mesatare e të divorcuarve është 30 vjeç. Por divorcet në moshën e tretë janë ende një gjë e rrallë në Shqipëri, ndaj dhe 65-vjeçarja Vera Shkëmbi nga Korça ka mbetur e shokuar kur në dorë i kanë ardhur letrat për zgjidhjen e martesës.

Në një intervistë për “Top Channel”, ajo ka rrëfyer se shkak për divorcin është bërë një tjetër grua.

“E kishtë tjetrën ai atje ku punonte. Biles kam rastisur që kam vajtur kam mbledhur ullinj edhe ajo ka ardhur deri tek dera. Donte nuse të re! Vinte në shtëpi dhe zihej më mua. E kisha frikë në fakt se kur pinte s’u njihte se kush ishte. Për divorcin nuk më tha fare. Vjen postieri dhe lë letrën e gjyqit. Mua më shkoi mendja tek fëmijët, se nuk kisha mendjen tek ky. ‘Hyr e dil këtë javë sa të hapet gjyqi, se pastaj do të të ndaj!’ – kështu më tha.”-u shpreh 65-vjeçarja, e cila ka 2 fëmijë me ish-bashkëshortin dhe të dy janë gjyshër të 5 nipërve.

“Kur kam vajtur afër gjykatës, thashë që më mirë të mos ekzistoj si njeri. Më vinte turp, zor, keq! Më vinte edhe keq. Vdekjen e dija, por që të ndahesha, nuk më shkonte mendja kurrë!”-rrëfen Vera, e cila tashmë jeton në Tiranë së bashku me të bijën dhe nipin e saj.

Por tashmë problem për të është mbijetesa. Siç sqaron 65-vjeçarja, ajo nuk merr pension dhe për këtë ka hapur tre herë gjyq. Të ardhurat e saj të vetme janë nga ndihma ekonomike prej 25 mijë lekësh të vjetra, të cilat shkojnë për ilaçet e saj. Shtëpia ku ajo ka jetuar gjatë martesës gjithashtu është në proces legalizimi dhe në emër të ish-bashkëshortit të saj, i cili e ka kërcënuar se me përfundmin e dovorcit, do ta nxjerrë në rrugë./

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara13 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë15 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET