Na ndiqni ne

Fit & Sexy

Çfarë modeli krëhëri duhet të përdorni sipas llojit të flokut

loading...

Ndonëse krëhëri ka vetëm një funksion, të krehë flokët, ekzistojnë disa lloje modelesh, pikërisht sepse jo të gjithë mund të përdorin një krëhër. Vajzat me flokët kaçurrela do t’i prishnin këto të fundit nëse do të përdornin një furçë, apo flokët e hollë nuk do të kriheshin mirë nëse do të përdornit një krëhëre me dhëmbëza të gjëra. Penelope Love, një stiliste me famë në Neë Yrk tregon për ëebsiten Pureëoë, modelin e krëhërit që duhet të përdorë një femër apo mashkull sipas llojit të flokut.

Flokët e hollë

Gjëja e fundit për të cilën do të kishin nevojë femrat me flokë të hollë do të ishte një krëhër që t’i bënte flokët e tyre edhe më të hollë ! Krëhëri perfekt do të ishte një krëhër i gjerë si në foto që i jep volum flokëve nga rrënjët !

Kaçurrelat duhen krehur me krëhër me dhëmbëza të gjera ! Furçat apo krëhëri me dhëmbëza të ngushta do të prishë formën e kaçurrelave !

Flokët normal duhen krehur me një model të tillë krëhëri !

Loading...
Reklamë

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë10 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara14 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET