Na ndiqni ne

Fit & Sexy

Çfarë duhet të dini përpara se të nisni një lidhje dashurie

loading...

Përpara se tu hyni një lidhje dhe një angazhimi me një tjetër person, fillimisht duhet të njihni më mirë veten tuaj. Ja çfarë duhet të dini përpara se të nisni një lidhje dashurie.

1-A jeni gati për një marrëdhënie?

Pse nuk ndiheni mirë vetëm, apo të gjithë miqtë tuaj janë të lidhur nuk janë arsye që dhe ju duhet të nisni një marrëdhënie dashurie. Është e domosdoshme që ju të jeni fizikisht, emocionalisht dhe mendërisht të gatshëm për të filluar një marrëdhënie të re.

2-Çfarë kërkoni në një marrëdhënie?

Ju duhet të dini se çfarë po kërkoni në një marrëdhënie dhe cilat janë pritjet tuaja prej saj. Nisni një marrëdhënie pa hequr dorë nga dëshirat dhe nevojat tuaja.

3-Kush janë pikat e forta dhe dobësitë e personalitetit tuaj?

Njohja e tipit tuaj të personalitetit, si dhe identifikimi i anëve të forta dhe dobësive tuaja, i jep lidhjes një shans për të qenë më e shëndetshme dhe ti përballoni më mirë situatat.

4-Cilat janë pikëpamjet tuaja mbi seksin?

Ju mund të keni disa preferenca në shtrat dhe kufij të caktuar. Njohja e asaj çfarë dëshironi do krijojë një intimitet më të mirë.

5-Për çfarë jeni gati për të bërë kompromis në një lidhje?

Nëse nuk jeni të gatshëm të bëni kompromis për ndonjë gjë, kjo mund të nënkuptojë që ju nuk jeni gati për një marrëdhënie.

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara13 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET