Na ndiqni ne

Në Shqipëri

Banka e njofton për pagën, pedagogu bën një gjest për t’u duartrokitur

loading...

Romeo Hanxhari, një prej pedagogëve të Universitetit të Tiranës ka protestuar në një mënyrë origjinale ndaj ndryshimeve në ligjin për arsimin e lartë duke refuzuar të marrë pagën.

Banka e nivelit të dytë i ka dërguar atij mesash se paga i është hedhur në llogari, por Hanxhari thotë se e refuzon atë pagë që i vjen e vjelur nga tarifat e studentëve dhe se është shteti ai që duhet të paguajë.

“Une si pedagog i UT e refuzoj pagen nese ajo me vjen nga tarifat e studenteve te mi! E patolerueshne!
Ne jemi Universitet Publik. Pagen duhet te na e paguaje Qeveria e ketij shteti. Por Qeveria jep vetem 9 paga, dhe jo 12 te tilla. Dhe thote “3 pagat e tjera merrini nga tarifat e studimeve te studenteve”. Eshte njesoj sikur t’u thuash mjekeve te sistemit publik “3 paga merrini nga tarifat e pacienteve”. Kjo eshte antikushtetuese. Une refuzoj pagen dhe protestoj!”., -shkruan ai në Facebook. /albeu.com/

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara9 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë10 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara14 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET