Na ndiqni ne

Tech

Arrestohet krijuesi i Counter Strike

loading...

Jess Cliffe, është një nga dy krijuesit e portretit të parë shooter ‘lojë’ që të gjithë e njohim Counter-Strike, pra i njëjti është arrestuar dhe është rezervuar për shfrytëzim seksual të një fëmije në Seattle të enjten në mëngjes, stacion lokal.

Cliffe nuk është akuzuar për një krim dhe pritet të ketë një seancë dëgjimi me kusht të premten pasdite.

Në një deklaratë që ka dhënë për Mashable, zhvilluesi i video-lojes Valve tha se Cliffe është pezulluar derisa të dalin më shumë detaje.

“Ne ende mësojmë detaje se çfarë ndodhi në të vërtetë,” tha një zëdhënës i Valve. “Raportet sugjerojnë se ai është arrestuar për një vepër penale. Si e tillë ne kemi pezulluar punën e tij derisa ne e dimë më shumë.”, është shprehur ai.

Ndryshe, Cliffe ka krijuar Counter-Strike me Minh Le ndërsa të dy ishin në kolegj në vitin 1999. Loja konkurruese multiplayer filloi si mod për lojën Half-Life të Valve, dhe një vit më vonë Valve punësoi dy dizajnerët dhe bleu të drejtat për Counter-Strike , duke e kthyer atë në një nga seritë më të njohura të revoleve të të gjitha kohërave.

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara13 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë16 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET