Na ndiqni ne

Fit & Sexy

6 mënyra për të përmirësuar lidhjet në distancë

loading...

Marrëdhëniet në distancë vijnë me sfida, por angazhimi i duhur është i nevojshme për të ruajtur lidhjen në largësi.

Ja 6 mënyra si të përmirësoni një marrëdhënie të tillë.

1. Përdorni mënyra të ndryshme për të komunikuar

Përveç dërgimit të SMS, përdorni edhe mënyra të tjera për të ruajtur pasionin mes jush. Shkrimi i letrave, dërgimi i luleve, dhuratave, posta zanore, të shkoni ta vizitoni sa herë të mundeni janë mënyrë të mira që do ruajnë pasionin dhe zjarrin mes jush.

2.Ndani momente në kohë reale

Nuk ka nevojë të prisni për foton perfektë për t’ia çuar. Në vend të kësaj dërgojini foto nga koha juaj reale se si e kaloni kohën apo ti tregoni përditshmërinë tuaj. Kjo do i bëjë partnerët të zhdukin distancën mes tyre për disa çaste.

3. Lexoni dhe shikoni të njëjtat gjëra

Pavarësisht se çfarë lexoni apo shikoni, kur jeni në të njëjtën faqe do ta keni më të lehtë komunikimin dhe do të lehtësojë vështirësinë për të mos qenë në të njëjtin vend.

4. Mos e lëni njëri-tjetrit të prisni gjatë pa komunikuar

Pavarësisht se sa të lodhur jeni apo sa të ngarkuar e keni ditën, gjeni gjithmonë kohë për të komunikuar mes jush. Gjithashtu kur ju informoni njëri tjetrin mbi gjërat që keni bërë apo me kë keni dalë do të shmangni argumentet e kota që shpesh krijohen si pasojë e largësisë.

5. Mos i merrni gjërat personalisht

Lidhjet në distancë janë të vështira dhe shpesh komunikimi me telefon çon në shumë keqkuptime. Shpesh mënyra se si reagon partneri juaj mund të mos ketë asgjë të bëjë me ty. Prandaj kontrolloni reagimet tuaja dhe mundohuni të gjeni zgjidhjen qetësisht, ose të diskutoni në një moment tjetër kur të dy të jeni të qetë.

6. Diskutoni për të ardhmen

Marrëdhëniet me distanca të gjata nuk janë një status i përhershëm i marrëdhënieve dhe sigurisht që do vijë një moment që të dy duhet të vendosni për të ardhmen tuaj se ku do jetoni etj.

Loading...
Sponsor

Te Fundit

Tech8 hours ago

Kjo risi e fundit e WhatsApp me siguri do t’ju pëlqejë!

loading... “WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë...

Të Padëgjuara8 hours ago

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

loading... Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë...

Lart e Poshtë9 hours ago

Horoskopi i ditës së enjte, 22 shkurt 2018

loading... Dashi Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të...

Lart e Poshtë13 hours ago

Kujdes! Këto janë pyetjet që nuk duhet t’i bëni një beqari

loading... Disa pyetje janë shumë të sikletshme. Po flasim, pikërisht për beqarët të cilët nuk duhet t’ju bëni këto pyetje,...

Të Padëgjuara13 hours ago

Sheh në ëndërr sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Ja përgjigja

loading... Ke ëndërruar ndonjëherë sikur bie nga një lartësi apo pengohesh nga diçka? Të ndodh shpesh të shohësh në ëndërr...

Të Padëgjuara13 hours ago

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

loading... Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i...

Në Botë15 hours ago

Gruaja xheloze, i pret burrit organin gjenital dhe ia hedh në tualet

loading... Dyshimi se burri kishte një lidhje jashtëmartesore, bëri që bashkëshortja e tij të ndërmarrë një veprim ekstrem. Ajo i...

Në Shqipëri16 hours ago

Përndiqte vajzën në Tiranë, arrestohet Laçjani 42 vjeç

loading... Një 42-vjeçar nga Laçi është arrestuar këtë të martë në Tiranë, pas kallëzimit të një vajze për përndjekje. Në...

Në Shqipëri16 hours ago

Tiranë: U vetëhelmua, humb jetën në spital adoleshentja

loading... Një 17-vjeçare ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se...

Të Famshëm21 hours ago

Kejvina Kthella prezanton ‘vëllanë’ e saj homoseksual (Foto)

loading... Ajo është një nga femrat më të dëshiruara nga meshkujt shqiptarë dhe është e sigurt që shumë prej tyre...

Sponsor
Loading...
Sponsor

Copyright © 2017 BULEVARDI.NET